אולי הטפט המטורף ביותר שנתקלתם בו

אם אתם גם,  כמוני, חולים על טפטים בכל מיני צורות וסוגים ובכל מיני עיצובים ותבניות אז אתם בטוח תיפלו מהרעיון הבא: תחשבו טפט של עלים יבשים אבל לא טפט שמצוירים בו עלים יבשים או שהתבנית שלו מזכירה עלים יבשים אלא אשכרה עלים יבשים. כמובן שהעלים האלו חייבים לעבור תהליך של לימינציה כדי לשמר אותם וכדי שיעמדו במבחן הזמן מה שיכול לייקר קצת את התהליך אבל לאחר הלימינציה מגיע החלק הכיף באמת.

אם חשבתם שלהדביק טפט זה אתגר – תחשבו מה זה לנסות להדביק עשרות אם לא מאות של עלים יבשים עטופים בפלסטיק מגן על הקיר בצורה כזו שיצרו חוויה עיצובית מדהימה של העולם בחוץ. אין ספק שמדובר ביותר אומנות מאשר סתם תלייה מכנית רגילה ובעבודה מוקפדת שלוקחת הרבה מאוד זמן, תכנון ומחשבה.

חשוב מאוד להקפיד לא לעשות שימוש בטפט מהסוג הזה במקומות שבהם לא הייתם משתמשים בטפטים מזמש או מבדים טבעיים כגון יוטה או קנאביס, כלומר במקומות עם הרבה תנועה או לחלופין בחללים עם שמאכלסים ילדים. הסכנה אינה רק הכתמים או השפשוף המתמיד בקירות אלא גם המשיכה הבלתי נתפסת שלהם לכיוון טפטים מעוצבים מהסוג הזה מתוך סקרנות ורצון למשש, לגעת ולהבין.

אתגר אחרון שחשוב לציין אם אתם אכן הולכים בכיוון הזה הוא השגת העלים היבשים – כידוע לכם בארצנו אנחנו לא ממש מאופיינים בארבע עונות כמקובל באירופה או בצפון אמריקה ומשום זאת הסתיו אינו בהכרח תקופה מוגדרת בה העצים משנים את גוונם לכתום ואדום ונכנסים בהדרגה אל שלכת שמותירה מרבדים של עלים יבשים בצבעים מדהימים על הקרקע. אצלנו במקרה הטוב יש עץ אחד או שניים שטורחים להשיר את עליהם וגם אז הצבעים אינם בהכרח חדים ומושכים כצבעי שלכת ולכן חשוב לתכנן מראש מהיכן אתם מתכוונים להשיג את העלים, להוביל אותם ולשמור עליהם עד לתחילת תהליך הלימנציה. האמת שעכשיו כשחושבים על זה ייתכן ויש אפשרות להזמין עלים מוכנים מחו"ל – סבירות נמוכה אבל שווה לבדוק. אולי אעשה זאת באמת, בפעם הבאה שאגש לפרויקט כזה.